NEWS

World Squash: „Marwan El Shorbagy NIE stosował dopingu”

Światowa Federacja Squasha zakończyła śledztwo w sprawie potencjalnego złamania przepisów antydopingowych przez Marwana El Shorbagy.

25-letni Shorbagy ma za sobą trudny rok. W kwietniu 2018 był u szczytu formy, wygrał El Gouna International i zajmował trzecie miejsce w rankingu PSA. Miesiąc później był już jednak kontuzjowany i do turniejów PSA wrócił dopiero 7 miesięcy później, w styczniu 2019.

Teraz okazuje się, że w tym czasie prowadzone było przeciwko niemu dochodzenie. World Squash Federation w wydanym w piątek oświadczeniu pisze:

„WSF potwierdza, że toczyło się śledztwo w sprawie potencjalnego złamania przepisów antydopingowych przez Marwana El Shorbagy. Dochodzenie zostało zakończone z wnioskiem, że na zawodnika nie zostanie nałożona żadna kara. Sprawa jest zamknięta.”

Swoje oświadczenie przedstawił też Marwan El Shorbagy:

„Po 8 miesiącach cierpienia, dzisiaj zakończyło się śledztwo i zamknięto sprawę przeciwko mnie w World Squash Federation. Udowodniłem, że wszystkie oskarżenia były fałszywe. Niestety, aż do teraz nie mogłem mówić i odpowiadać na nieprawdziwe spekulacje na ten temat, które powstawały dookoła.

Ostatni okres był jednym z najtrudniejszych dla całej mojej rodziny, ale na szczęście to już koniec. Teraz mogę skupić się wyłącznie na treningach i mojej squashowej karierze. Dziękuję każdemu, kto mnie wspierał.”

Marwan El Shorbagy jest aktualnie #10 zawodnikiem rankingu PSA.

Leave a Comment