NEWS

Squash4you najlepsze w Małopolsce (Polska Liga Squasha 2019)

Drużyna Squash4You Team 1 wygrała eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Polski w regionie małopolskim. Po ostatniej kolejce miała tyle samo punktów, co drugi zespół, ale lepszy bilans setów.

Walka o czołowe miejsca w tym regionie była wyjątkowo zacięta. Według naszych nieoficjalnych wyliczeń, wygrało ostatecznie Squash4You Team 1, które od Cracow United – połączonych sił klubów Enjoy Kraków i Racquet Club Kraków – będzie lepsze tylko dzięki korzystniejszemu stosunkowi setów wygranych do przegranych.

Obie drużyny zapewniły sobie bezpośredni awans do Drużynowych Mistrzostw Polski 2019.

Na trzecie miejsce w ostatniej kolejce wskoczyło Squash4You Team 2, wyprzedzając Zabierzów Squash Dream Team. Co ciekawe… tutaj również decydować będzie bilans setów, bo oba zespoły miały jednakową ilość punktów.

Trzeci i czwarty zespół w tabeli otrzymuje prawo do gry w barażach o miejsca na DMP 2019.

Nieoficjalna klasyfikacja w top4 regionu:

1. Squash4You Team 1 (46 pkt. / Bilans setów: +108)
2. Cracow United (46 pkt. / Bilans setów: +97)
3. Squash4You Team 2 (36 pkt. / Bilans setów: +61 )
4. Zabierzów Squash Dream Team (36 pkt. / Bilans setów: +52 )

LINK: Wyniki IV kolejki Polskiej Ligi Squasha (Małopolska)

Już od kilku lat nalegam, żeby wyniki Polskiej Ligi Squasha ze wszystkich 1. dywizji były dostępne online i uzupełniane na bieżąco. Niezależnie od tego, w którym systemie do obsługi turniejów to miałoby się odbywać.

PZSQ powinien nałożyć na organizatorów kolejki wymóg wprowadzania wyników na jedną, udostępnioną przez Związek, platformę.

Obecnie jest tak, że kilku organizatorów sesji wprowadza wyniki w Best Of Five, inni w Tournament Tools, niektórzy wcale i czekamy na nie jeszcze dłużej niż w czasach telegazety.

W Krakowie np. ostatnia sesja była prowadzona w systemie Bo5, który ma opcję rankingu, ALE tylko z kolejek prowadzonych w ich systemie. W tym przypadku były to tylko dwie kolejki. Ktoś mógł więc wejść tam do pod-menu „Ranking” i zobaczyć tabelę, w której to Cracow United jest na pierwszym miejscu.

Zresztą, możliwe, że stąd wziął się nawet post na Facebooku Enjoy Kraków, który Mistrzem regionu koronuje właśnie United.

Gdyby wszystkie kolejki były wprowadzane na bieżąco do jednego systemu, nie byłoby miejsca na pomyłki i teraz nie musielibyśmy czekać przez 4 dni na oficjalne wyniki, żeby potwierdzić kto zajął pierwsze miejsce (chociaż konsultacja z kalkulatorem sugeruje, że Squash4you).

W tej sytuacji oba zespoły miały awans więc pierwsze miejsce było tylko dodatkiem, dawało prestiż. Ale w innych regionach gracze liczą te punkty i sety na palcach, sprawdzają, czy mają już pewny awans albo czy uratowali się przed spadkiem.

Czy tak powinna wyglądać liga, za której opłaty wpisowe na konto PFS wpływało ponad 100 tysięcy złotych? Czy organizatorzy tych rozgrywek nie potrafią dać kibicom i uczestnikom możliwości sprawdzenia wyników LIVE i aktualizowanej od razu tabeli?!

To gorzej niż w niektórych piłkarskich okręgówkach.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment