NEWS

Turniejowy weekend B+: Nowisz lepszy od Atrasa, urodziny w Poznaniu i Krakowie

To był intensywny weekend na polskich kortach.

W ostatnim weekendzie lutego w aż trzech polskich klubach udało się zorganizować turnieje kat. B0.

Nowisz obronił stolicę

Warszawską Kahunę odwiedził w sobotę aktualny Mistrz Polski, Przemek Atras. Dzięki temu w turnieju Kahuna Tour vol. 3 zagrali aktualny lider, Atras i v-ce lider rankingu PZSQ, Wojtek Nowisz.

Zgodnie z oczekiwaniami, to ta dwójka zagrała w finale. Po 55 minutach i 5 setach Nowisz udowodnił ponownie, że ma dobry sposób na pojedynki z Mistrzem Polski 2018. Reprezentant Kahuny wygrał już czwarte spotkanie z rzędu Atrasem.

Trzecie miejsce zajął Łukasz Kondratowicz, który wcześniej, w półfinale przegrał z liderem rankingu PZSQ po długim i równym meczu (3:1, ale dwa sety rozstrzygnięte na przewagi i 48 minut na korcie).

Kategorię B0 miał również turniej damski, w którym nie zawiodła faworytka Dominika Witkowska. Jej rywalką w finale była Agnieszka Honkisz, która po emocjonującej 5-setówce wygrała z (ostatecznie trzecią) Małgorzatą Rzeszutko.

WYNIKI: Kahuna Tour vol. 3

Piedro poza zasięgiem

W sobotę czwarte urodziny świętował klub Malta Squash. W mocno obsadzonym turnieju męskim od początku faworytem był Piedro Schweertman, oddając rywalom maksymalnie 5 punktów w secie. Do finału z nim dotarł Adam Pełczyński, który w półfinale pokonał Piotra Hemmerlinga 3:1.

Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Rykowski – mecz o trzecie miejsce wygrał walkowerem.

WYNIKI: 4 Urodziny Malta Squash

To już prawie dekada Squash4you

Podobnie jak w Poznaniu, urodziny świętowało też krakowskie Squash4you: klub z ulicy Nad Strugą mógł postawić sobie na torcie już 9 świeczek! W finale spotkali się bracia Mateusz i Michał Kotra (co ciekawe, był to jeden z niewielu turniejów, w którym to Michał był rozstawiony z #1, a Mateusz z #2).

Spotkanie rozpoczęło się już po północy i trwało ponad godzinę. Po 5 setach górą okazał się Mateusz. Trzecie miejsce zajął Jakub Pytlowany (walkower od Mateusza Macałki, który po wygranym ćwierćfinale zakończył udział w turnieju).

W finale turnieju damskiego Julia Patałąg pokonała Julię Ogorodnik 3:1. Trzecia była Joanna Łapa.

WYNIKI: 9 urodziny Squash4you

…i SquashClubu Wałbrzych!

Tyle samo lat co Squash4you w sobotę skończył wałbrzyski SquashClub. Mimo mniejszej ilości kortów, udało się tam rozegrać turniej OPEN kat. B3 na 32 osoby, który wygrał Dawid Wilas przed Norbertem Stolickim i Łukaszem Szkutą. Co ciekawe, Wilas miał już na swoim koncie też wygrane turnieje na 7 i 8 urodziny klubu z Wałbrzycha.

W kategorii damskiej najlepsza była Agnieszka Czarzasta-Gotówko, która pokonała Kingę Wasilewską. Na podium stanęła jeszcze Aleksandra Zasępa.

WYNIKI: 9 Urodziny Squash Club Wałbrzych

Leave a Comment