NEWS

Wrocławski klub zorganizuje IMP 2019 + DMP 2019!

Zarówno Indywidualne, jak i Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019 zostaną rozegrane w jednym klubie: Wrocław Squash Club!

PZSQ opublikował na swojej stronie rozstrzygnięcie przetargów na organizację imprez mistrzowskich w czerwcu 2019 roku. Wielkim zwycięzcą jest klub ze stolicy Dolnego Śląska, Wrocław Squash Club, który zorganizuje obie najważniejsze imprezy w polskim kalendarzu squashowym.

Co ciekawe, według protokołu ze spotkania Zarządu PZSQ w tej sprawie, oferty złożyły tylko dwa kluby, oba z Wrocławia. Poza wspomnianym WSC, o chociaż jedną z imprez walczył też największy klub na świecie, Hasta La Vista, ale przegrał w obu konkurencjach.

Mieszczący się przy ulicy Długsza Wrocław Squash Club od kilku miesięcy przechodzi prawdziwy renesans po zmianie właściciela. Znacznie zmieniło się wnętrze klubu i m.in. oświetlenie kortów.

Właściciele WSC obiecali też w swojej ofercie, że przy okazji IMP (senior + junior) i DMP 2019 wystawią szklany kort w jednej z wrocławskich galerii handlowych.

PZSQ przyznaje, że to nietypowa sytuacja, żeby obie imprezy mistrzowskie organizował ten sam klub, ale będzie ona miała swoje zalety:

– Zarząd zwrócił uwagę na fakt, że pierwszy raz w historii Polskiego Squasha, następujące dwa tygodnie po sobie indywidualne i drużynowe mistrzostwa zostaną przygotowane przez tego samego Organizatora wykonawczego. Będzie to z pewnością duże wyzwanie organizacyjne. Jednakże Zarząd ma także świadomość, że połączenie ze sobą tych najważniejszych imprez krajowych w jeden cykl umożliwia niespotykane do tej pory przygotowanie oferty promocyjnej oraz podjęcie współpracy zarówno z partnerami prywatnymi oraz publicznymi – oświadczył w swoim komunikacie Związek.

Protokół z posiedzenia Zarządu PZSQ znajdziecie tutaj.

Terminy imprez mistrzowskich:

7 – 9 Czerwca 2019 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów
13 – 15 Czerwca 2019 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów
27 – 29 Czerwca 2019 – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów

Leave a Comment