NEWS

Korupcja w squashu? „Oferowali mi 20 milionów rupii za oddanie meczu”

Poważne oskarżenia pakistańskiego zawodnika.

Farhan Mehboob, ex-16 zawodnik rankingu PSA (dziś #77), twierdzi, że w 2014 roku dostał korupcyjną propozycję podczas Drużynowych Mistrzostw Azji w Squashu.

Pakistańczyk oświadczył, że przedstawiciele Indyjskiej Federacji Squasha zaproponowali mu 20 milionów rupii indyjskich (ok. 300 tysięcy dolarów) za to, żeby nie wyszedł na półfinał drużynowy w składzie swojej reprezentacji.

Nie wiadomo czemu Mehboob podzielił się tą informacją dopiero teraz, 4 lata później, podczas rozmowy z dziennikarzami po zakończeniu turnieju PSA CNS International Squash Championship w Karachi (przegrał w finale).

Pakistańskie media chętnie jednak podały tego „newsa” dalej, nie oferując żadnych dowodów poza samym oskarżeniem zawodnika. Warto w tym kontekście pamiętać o napiętej, również w sferze wojny informacyjnej, atmosferze między Indiami i Pakistanem.

Mehboob zapewnia w każdym razie, że propozycję odrzucił. Miał powiedzieć nawet, że „nie sprzedałby swojego kraju nawet za miliard rupii” i od razu zgłosić sprawę do Pakistańskiej Federacji Squasha. Pakistan zdobył na wspomnianej imprezie złoty medal. Indie były trzecie.

Leave a Comment