NEWS

Domagoj Spoljar liderem rankingu ESF Masters

Domagoj Spoljar został liderem rankingu masters European Squash Federation w kategorii powyżej 40 lat.

Chorwat, który od kilku lat mieszka w Polsce, występuje w turniejach masters regularnie i robi to właściwie w każdym zakątku Europy. W ostatnim miesiącu wygrał m.in. French Masters Open, Hungarian Masters Open, Czech Masters Open czy Polish Masters. W tym roku rozegrał w turniejach ESF 43 spotkania i wygrał 35 z nich.

Te rezultaty złożyły się w tym miesiącu na awans o jedno miejsce, z drugiej na pierwszą pozycję w europejskim rankingu masters M40+.

– Kolejny squashowy cel osiągnięty! – napisał na swoim Facebooku Spoljar.

– Grałem w prawie każdym zakątku Europy, przeciwko wszystkim najlepszym graczom i miałem szczęście wszędzie stać na podium. ESF Masters Tour to niesamowita atmosfera, dobra zabawa i świetne mecze na wszystkich poziomach. Podróżujesz, poznajesz nowych znajomych, odwiedzasz piękne miejsca i klub, pokazujesz, co jesteś w stanie zrobić. Dlatego wszyscy powinniśmy wspierać i promować ESF Masters Tour najlepiej jak potrafimy! – dodał „poznański” zawodnik.

W top10 kategorii M40+ jest aktualnie też Jarosław Terlecki (zajmuje dziesiąte miejsce). W rankingu dla kategorii kobiet 40+ wysoko, na trzecim miejscu, plasuje się natomiast Ewa Buczkowska.

Leave a Comment