NEWS

Declan James: Co zmieniłem, żeby zacząć wygrywać?

Declan James osiągnął właśnie najwyższy ranking w swojej karierze. Jaki jest sekret jego ostatnich dobrych wyników?

25-letni Anglik zaczął nowy sezon od mocnego uderzenia, wygrywając turniej PSA Open International de Nantes. W finale pokonał tam Jamesa Willstropa. Dwa miesiące później, wraz z publikacją listopadowych rankingów PSA, Declan James stał się też najwyżej notowanym Anglikiem – jest na #16 miejscu – i tym samym, został pierwszą rakietą jednej z dwóch najlepszych reprezentacji Europy.

W trwającym właśnie Qatar Classic przegrał dopiero w 3. rundzie, po 5-setowym meczu z Karimem Abdelem Gawadem. Dzień po tym meczu udzielił krótkiego wywiadu SquashTV. Zapytany o to, co zmienił, że w końcu zaczęły pojawiać się lepsze wyniki, Declan James odpowiedział:

Ludzie ostatnio cały czas pytają mnie, co zmieniłem, że nagle pojawiają się lepsze wyniki. Tłumaczę im ciągle, że to nie jedna rzecz, ale lata i lata ciężkiej pracy, które zaczynają przynosić efekty. Nie jest tak, że zmienisz jedną rzecz i nagle, z dnia na dzień stajesz się lepszym zawodnikiem. W moim przypadku, to prawie całe życie podporządkowane squashowi. Teraz po prostu wszystko zaczyna działać tak, jak powinno. Trzeba wierzyć w ten proces i wierzyć w to, że kiedyś dojdzie się na ten najwyższy poziom. Wczoraj byłem blisko z kolejnym zawodnikiem z top10 i wierzę, że uda mi się pokonać jednego z nich raczej wcześniej niż później – mówił James.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Leave a Comment