NEWS

W przyszłym sezonie w DMP zagrasz tylko jako członek PZSQ

Na stronie PZSQ pojawiła się zapowiedź zmian w regulaminie rozgrywek drużynowych. Sam regulamin jeszcze powstaje.

Całego regulaminu nadal nie można przeczytać, bo Komisja Techniczna PZSQ „finalizuje prace” nad jego zapisami. Związek wymienia za to 4 punkty, które powstały „w konsekwencji dyskusji Zarządu wraz z Przewodniczącym Komisji Technicznej, Wojciechem Karwowskim, pod koniec września”.

1. Zawodnicy, którzy zagrają w finałach DMP 2019 będą musieli mieć ważne badania lekarskie i ubezpieczenie.

„Rozegranie Seniorskich i Juniorskich Drużynowych Mistrzostw Polski 2019 (Finał rozgrywek Polskiej Ligi Squasha) podobnie jak IMP 2019, jako rozgrywek kwalifikowanych z koniecznością posiadania zgodnie z obowiązującym prawem ważnych badań lekarskich oraz ubezpieczenia.”

2. W eliminacjach do finałów można grać bez badań / ubezpieczenia.

„Utrzymanie rozgrywek Polskiej Ligi Squasha w sezonie 2018/2019, jako rozgrywek amatorskich (powszechnych) bez konieczności posiadania ważnych badań lekarskich oraz ubezpieczenia. Jednocześnie Zarząd PZSQ rekomenduje wszystkim grającym w squasha regularne przechodzenie badań lekarskich oraz ubezpieczanie się na wypadek nieszczęśliwych wypadków.”

3. Mini-puchar dla zwycięzców niższych dywizji (?)

„Rozegranie dodatkowych zawodów ‘o puchar PZSQ’ podczas Drużynowych Mistrzostw Polski dla 4/8 drużyn będących zwycięzcami rozgrywek dywizji, w których możliwe jest uczestnictwo z licencją zwyczajną.”

4. W przyszłym sezonie trzeba będzie dołączyć do PZSQ, żeby grać w DMP*

„Wprowadzony zostanie zapis, iż w sezonie 2019/2020 wyłącznie kluby sportowe posiadające licencję klubową, będące członkiem PZSQ będą brały udział w rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski.”

Największe implikacje dla przyszłości tych rozgrywek, ale też całego polskiego squasha może mieć właśnie ten zapis, który dotyczy dopiero przyszłego sezonu. Czy konieczność przystąpienia do PZSQ, żeby grać w DMP* sprawi, że nagle liczba członków poszybuje w górę…?

Nadal czekamy na pełną wersję regulaminu. Tradycyjnie pierwsza kolejka Polskiej Ligi Squasha wypadała w pierwszy weekend grudnia.

(Pełny komunikat PZSQ w sprawie zmian w regulaminie znajdziecie TUTAJ).

*UPDATE: napisał do nas jeden z członków Komisji Technicznej tłumacząc, że w ostatnim zapisie („udział w rozgrywkach o tytuł Mistrza Polski”) chodziło nie o całą Polskę Ligę Squasha, ale tylko o jej finały. Czyli można będzie wygrać w swoim regionie, ale jeśli Wasz klub nie będzie członkiem PZSQ, to na finały nie pojedziecie? No cóż, pewnie te szczegóły wyjaśnią się przed przyszłorocznymi rozgrywkami.

Leave a Comment