Jakub Gogol wygrał Nordic Junior Open!

Jakub Gogol i Jan Samborski stanęli na podium turnieju Nordic Junior Squash Open 2018.

Do szwedzkiego Malmo pojechało 10 juniorów z naszego kraju. Wyjazd dla prawie wszystkich – poza Gogolem, który był tam z rodzicami – przygotował Abram Team.

Najlepszy wynik z całej grupy osiągnął Jakub Gogol (na -archiwalnym – zdjęciu u góry) w kategorii BU15. Rozstawiony z #2 Gogol pewnie przechodził kolejne rundy, a w finale pokonał 3:1 turniejową jedynkę z Izraela, Segeva Rome.

Z medalem do Polski wróci też Jan Samborski (na -aktualnym- zdjęciu poniżej). Poznański zawodnik grał w kategorii BU13, gdzie był rozstawiony 5/8. W ćwierćfinale zaskoczył turniejową dwójkę, Niemca Fabiana Igelbrinka (3:0) i doszedł do finału, gdzie przegrał z Martinem Stepnikiem (1:3) z Czech.

Blisko medalu była też Weronika Zimecka, która zajęła czwarte miejsce w kategorii GU13.