NEWS

W Chinach trwa turniej o 120k z gwiazdami PSA… ale bez SquashTV

Wiele mówi się w tym tygodniu o małym turnieju w Nantes, gdy w tym samym czasie w Szanghaju rozgrywany jest pierwszy naprawdę mocny turniej sezonu.

Simon Roesner jest jedynką mocno obsadzonego JP Morgan China Open 2018 (120k) w kategorii męskiej. Oprócz niego w pierwszej czwórce rozstawieni są też Miguel Angel Rodriguez [2], Gregory Gaultier [3/4] i Paul Coll [3/4]. W środę rozgrywane są mecze pierwszej rundy, gdzie również dojdzie do wielu ciekawych pojedynków (patrz. drabinka niżej), a od czwartku zaczną się mecze z udziałem najlepszych.

Żadnego z nich nie zobaczymy jednak na antenie SquashTV, które w tym czasie obsługuje mniejszy turniej we francuskim Nantes.

W poprzednim sezonie chiński turniej również nie współpracował ze SquashTV, ale mecze ostatnich rund można było oglądać w darmowej transmisji na żywo ze szklanego kortu. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie.

Jeszcze poważniej wygląda skład turnieju damskiego, gdzie jest cała czołówka PSA: Nour El Sherbini, Raneem El Welily, Nour El Tayeb (o której przejściu do Dunlopa pisaliśmy wczoraj), Joelle King i Camille Serme.

JP Morgan China Open 2018, w związku z wysoką pulą nagród, ma status PSA GOLD (wyżej jest tylko Platinum). Może od przyszłego sezonu wszystkie turnieje z taką rangą powinny być obowiązkowo transmitowane przez SquashTV?

Leave a Comment