Hemmerling i Tyma wygrywają pierwszy turniej kat. A sezonu 2018/2019!

Piotr Hemmerling i Karina Tyma wygrali turniej kat. A w poznańskim klubie Malta Squash.

Hemmerling, przed tym turniejem #8 rankingu PZSQ i pod nieobecność kilku zawodników, czwórka na liście startowej, nigdy wcześniej nie grał nawet w finale seniorskiego turnieju A. Tym razem losowanie również zdawało się mu nie sprzyjać.

19-latek w ćwierćfinale trafiał na niżej rozstawionego Chrisa Shinniego, z którym nigdy wcześniej nie wygrał. Szkot, który po kilkumiesięcznej przerwie znów pojawił się na polskich kortach, nie wytrzymał jednak tego wyrównanego meczu do końca i przy prowadzeniu Hemmerlinga 2:1 w setach i 8-1 w czwartej partii, poddał spotkanie. Uskrzydlony tym wynikiem gracz z Poznania, w półfinale wygrał 3:0 z Konradem Tyma i w meczu o złoto czekał na Przemka Atrasa.

Aktualny Mistrz Polski w „połówce” wygrał z Michałem Kotrą (3:1), ale zdaje się, że mecz kosztował go bardzo dużo energii, której zabrakło mu w pojedynku z Hemmerlingiem.

W finale pierwszego wyrównanego seta wygrał właśnie 19-latek (11-8). W drugim to również on zaczął lepiej, szybko zdobywając kolejne punkty i… nie tracąc ani jednego (11-0!). Atras wziął się co prawda do pracy w trzecim i odrobił jednego seta (11-6), ale w czwartej odsłonie znów lepszy był Hemmerling. To pierwszy w karierze tryumf w seniorskiej kategorii A dla gracza z Poznania.

Brązowy medal w kategorii mężczyzn wygrał Michał Kotra, po zwycięstwie 3:1 z Konradem Tyma.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była siostra Konrada, Karina Tyma. Pierwsza rakieta reprezentacji Polski nie straciła ani jednego seta. W finale wygrała 3:0 z Dominiką Witkowską, ostatniego seta wygrywając 11-0. Dla Tymy to już piąty (!) z rzędu – z tych, w których brała udział – wygrany turniej kategorii A.

Trzecie miejsce zdobyła Małgorzata Kornowska. Zawodniczka z Poznania pokonała w meczu o brąz Annę Zawartkę 3:1.