NEWS

Dwa polskie kluby w squashowej „Lidze Mistrzów”

W Eindhoven ruszają Klubowe Mistrzostwa Europy.

Finały European Club Championshp to zwieńczenie „klubowego” sezonu w Europie. W turnieju biorą udział zwycięzcy rozgrywek ligowych w swoich krajach LUB jeśli inne, niżej sklasyfikowane zespoły jeśli zwycięzca postanowił nie skorzystać z możliwości wyjazdu.

Tak jest m.in. w przypadku Mistrzów Polski, Kahuny, która nie wysłała do Holandii ani swojej drużyny męskiej, ani damskiej. W ich miejsce w turnieju zagrają v-ce Mistrzowie Polski: SquashCity and Euvic (kategoria męska) i 11Punkt Girls Crew (kategoria damska).

Jedni i drugie wystąpią w Eindhoven bez zagranicznych wzmocnień, następującymi składami:

Squash City and Euvic.
*Marcin Karwowski
*Adrian Marszał
*Michał Teichert
*Piotr Nowak
*Bartłomiej Wojtunik
*Paweł Szostek

11Punkt Girls Crew.
*Kinga Szymaniak
*Kornowska Małgorzata
*Zuzanna Dominiak
*Monika Świerczyńska

Przydatne linki:
WYNIKI

Dziewczyny już na starcie mają zapewnione miejsce w najlepszej ósemce Europy, bo.. w turnieju damskim wystąpi tylko 8 klubów. Niewiele lepiej jest u mężczyzn, gdzie w finałach zagra tylko 12 zespołów. Największymi gwiazdami wśród wszystkich obecnych będą Simon Roesner, Raphael Kandra i Nicolas Mueller.

PS. brak innych pierwszoligowych nazwisk i niechęć klubów do występowania w tych rozgrywkach powinna skłonić Europejską Federację Squasha do zastanowienia się nad zmianą formatu. Rozgrywki – nie pierwszy rok z rzędu – praktycznie w niczym nie przypominają klubowej Ligi Mistrzów, poza tym, że powinny zrzeszać najlepsze kluby kontynentu.

Leave a Comment