NEWS

„Wreszcie zemściłam się za porażkę 9-0, 9-0, 9-0!”

Nele Gilis wygrał PSA International Open de Nantes 2018, pokonując w finale Emily Whitlock. To zwycięstwo miało dla niej szczególne znaczenie.

22-letnia Belgijka pisała na swoim profilu na Facebooku, że tydzień, który spędziła we Francji był niesamowity, a pierwsze miejsce to wymarzony start sezonu PSA. Zdradziła też jednak ciekawostkę na temat swoich poprzednich spotkań z Emily Whitlock, o której nie wiedziało zbyt wiele osób.

Okazało się, że Whitlock była rywalką Gilis w jej pierwszym juniorskim turnieju międzynarodowym, jeszcze w kategorii… U11! Dwanaście lat temu górą była zawodniczka z Anglii. Wygrała bardzo, bardzo wyraźnie.

Przeczytajcie, co napisała Gilis po niedzielnym finale w Nantes:

Wygrałam z Emily Whitlock 3:2 po bardzo zaciętej walce. To oznacza, że wreszcie zemściłam się za ten mecz w moim pierwszym juniorskim turnieju międzynarodowym, gdzie ona pokonała mnie 9-0, 9-0, 9-0! – wspomniała Gilis.

Przez 12 lat wiele rzeczy może się zmienić. Dobra motywacja do treningów: nawet jeśli zaczynaliście rywalizację z kimś od porażek do zera w setach, to nie znaczy, że trenując, któregoś dnia się nie odegracie!

Leave a Comment