Antoni Jakubiec w top16 Dutch Junior Open

Wychowanek Legii Warszawa zajął najwyższe miejsce wśród polskich juniorów, którzy zagrali w holenderskim turnieju.

12-latek występował w kategorii BU13 razem z Janem Samborskim, na którego wpadł w drugiej rundzie turnieju. W rewanżu za niedawny finał Mistrzostw Polski (3:2 Samborski), tym razem lepszy okazał się Jakubiec. Według serwisu gracz.squasha.pl to jego pierwsze zwycięstwo nad rywalem z Poznania.

W tej samej kategorii, ale w dolnej części drabinki zagrał też Karol Krysiak, który zakończył zmagania na 28 miejscu.

Pierwszej rundy kategorii BU15 nie przeszli Tobiasz Krawczyk i Leon Krysiak i walcząc w wypełnionej po brzegi 64-osobowej drabince zajęli odpowiednio 40 i 50 miejsce.

Najstarsi w naszej ekipie na Dutch Junior Open byli Jakub Pytlowany i Piotr Nowak w kategorii BU17. Ten pierwszy był nawet rozstawiony w [3/4], ale w drugiej rundzie pokonał go Antoine Riehl z Francji.

Nasi gracze zdecydowanym krokiem zmierzali do spotkania w finale o 17 miejsce (tu też mielibyśmy powtórkę finału Mistrzostw Polski), ale rozminęli się na ostatniej prostej. Przeszkodził im kolejny Francuz, Leo Blin, który najpierw pokonał Pytlowanego (2:3), a później Nowaka (0:3).