NEWS

Turniej gigant w Szczecinie, 130 osób. Osojca lepszy od Matejskiego!

Zwycięzcą Otwartych Mistrzostw Szczecina 2018 został Faizan Khan.

Współpraca między klubami w Szczecinie kwitnie. Reaktywacja projektu SLS przez cały sezon zapewniała miejscowym graczom jedne z najprężniej działających rozgrywek ligowych w Polsce, a w przedostatni weekend maja doszedł do tego jeszcze jeden z największych turniejów w całym kraju.

Do walki o tytuły Mistrzów Szczecina w kategoriach open, damskiej i juniorskiej przystąpiło w sumie 130 osób!

W kategorii open zagrały 63 osoby, rywalizując jednocześnie na kortach klubów SquashZone Club i Squash na Rampie. Nie zawiódł faworyt, Faizan Khan, który zdobył tytuł bez straty seta. Jego przeciwnikiem w finale niespodziewanie nie został jednak rozstawiony z dwójką Tomasz Matejski, bo w półfinale pokonał go 19-latek, Mateusz Osojca.

Matejski miał wymagającą drogę do półfinału, na której wygrał m.in. z Wojciechem Galantem, Konradem Kowalewskim i Piotrem Chomickim (wszystkie mecze 2:1). Na pewno mniej zmęczony był Osojca, któremu sił i nerwów starczyło na wszystkie 5 setów pojedynku z najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem w Szczecinie. W ostatniej partii piłkę meczową przy 10-9 miał Matejski, ale Osojca ją wybronił i wygrał 13-11.

Wśród pań (prawie pełna drabinka na 32 osoby), grających w klubie Prime Fitness Club, najlepsza była Dominika Witkowska, która w finale wygrała 3:1 z Ewą Buczkowską. Na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Czarzasta, która w meczu o brązowy medal pokonała Sonię Rak.

Otwarte Mistrzostwa Szczecina – WYNIKI


Leave a Comment