Adrian Marszał wygrywa kat.B0 w Kahunie

Adrian Marszał będzie dobrze wspominał sobotni wyjazd do Warszawy.

Marszał, #13 w rankingu PFS, sprawił niespodziankę podczas turnieju ASICS Kahuna Tour vol. 6. Rozstawiony z trójką zawodnik z Krakowa wygrał, pokonując w drodze po złoto Adama Pełczyńskiego i Wojtka Nowisza.

Z tym pierwszym Marszał spotkał się w półfinale. Krakowianin zaczął od prowadzenia 2:0, ale Pełczyński odrobił dwa sety straty. W decydującej partii, która trwała ponad 17 minut (!), wszystko rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich piłkach. Po 81 minutach gry Marszał wygrał 11-8 i 3:2.

W finale czekał na niego Wojtek Nowisz, który w swoim półfinale z Łukaszem Kondratowiczem też potrzebował 5 setów, żeby awansować. Nowisz przegrywał w tym meczu już 2:0, ale wygrał kolejne trzy odsłony.

5-setówki były w modzie też podczas spotkań o medale. Marszał pokonał Nowisza w finale 3:2, a Pełczyński takim samym wynikiem wygrał z Kondratowiczem mecz o trzecie miejsce.

Dla 22-letniego Adriana Marszała to drugie z rzędu zwycięstwo z Nowiszem (pierwsze odniósł podczas Scout Squash Open kat. A w listopadzie 2017 roku) i dobry prognostyk przed czerwcowymi Mistrzostwa Polski.

PS. czy wygrana z Pełczyńskim, pierwszą rakietą reprezentacji Polski i kilka turniejów kat. A zakończonych w top10 wystarczy, żeby Marszał zwrócił na siebie uwagę opiekunów naszej drużyny narodowej?