Polska kończy Mistrzostwa Europy na 12. miejscu

To najlepszy wynik w historii naszych występów w Mistrzostwach Europy do lat 19.

.
.
W rozgrywanych w klubie Enjoy Squash Drużynowych Mistrzostwach Europy do lat 19, Polska zajęła 12 miejsce. Na kortach w Bielsku rywalizowało aż 20 zespołów ze Starego Kontynentu.

Polacy rozpoczęli turniej od występów w grupie C, gdzie pokonali Danię i Austrię, a przegrali ze Szwajcarią i Szkocją. Trzecie miejsce w grupie oznaczało walkę w drabince 9-16.

Tam najpierw pokonaliśmy Izrael 2:1, a w półfinale przegraliśmy z Walią również 2:1. To oznaczało, że w meczu o 11. miejsce ponownie spotkamy się z Danią. Tym razem to jednak goście byli górą.

Julius Fulsgang pokonał po równym spotkaniu Maxa Wielgusa 3:1 (w fazie grupowej grał z nim – teraz kontuzjowany – Filip Jarota), a Kuba Pytlowany, mimo sporego zaangażowania, przegrał z Sebastianem Pedersenem 3:0.

Polska 0:2 Dania

Max Wielgus 1:3 Julius Fuglsang
(6-11, 11-9, 7-11, 9-11)

Jakub Pytlowany 0:3 Sebastian Pederson
(9-11, 5-11, 10-12 )

12. miejsce naszej reprezentacji przejdzie do historii, bo jeszcze nigdy w występach w Drużynowych Mistrzostwach Europy U-19 nie byliśmy tak wysoko.

Warto przypomnieć, że rekordowo wysokie pozycje nasi reprezentanci zdobyli też w turnieju indywidualnym: Karina Tyma była 7 wśród dziewczyn, a Filip Jarota (#18) i Max Wielgus (#20) uplasowali się w najlepszej dwudziestce wśród chłopaków.