NEWS

2-krotny Mistrz USA: „Jestem gejem”

Todd Harrity, najwyżej klasyfikowany reprezentant USA w squashu, postanowił wyjść z szafy. 

W zeszłym roku pisaliśmy (TUTAJ) o pierwszej parze kobiet w historii squasha, która postanowiła podzielić się ze światem swoim uczuciem. Teraz wreszcie możemy mówić o coming-oucie mężczyzny!

Todd Harrity, 2-krotny Mistrz USA (2015, 2016) w squashu i obecnie 54 rakieta w rankingu PSA, dodał na swoim Twitterze krótkie oświadczenie:

„Do wszystkich, których znam i do wszystkich, którzy znają mnie: mam coś, co w końcu jestem gotowy Wam powiedzieć. 

Jestem gejem i jestem gotowy żyć jako otwarcie homoseksualny mężczyzna. Zdecydowałem się na coming-out, bo wierzę, że sytuacja, w której każdy to o mnie wie, to jedyny sposób, żebym był spokojny i szczęśliwy.

Myślę też, że to będzie najlepsze dla wszystkich dookoła mnie, bo dzięki temu będziemy mogli się w pełni zrozumieć.

Do ludzi, którym już o tym mówiłem: dziękuję Wam. Nie byłem gotów, żeby każdy znał moją tajemnicę dlatego doceniam, że jej strzegliście.

Do świata profesjonalnych squashystów,
Jesteśmy zróżnicowaną grupą jeśli chodzi o nasze narodowości i religię. Nie wiem jak to zostanie odebrane przez wszystkich. To jednak konieczne dla mnie, żeby być sobą i cieszyć się resztą mojego życia w Pro Tourze i po nim.

Na sam koniec dodam, że co prawda nie jestem sławny, ale jeśli mogę być źródłem inspiracji dla kogokolwiek w podobnej sytuacji, to bardzo mnie to cieszy. To nie było łatwe dla mnie. Zaakceptowanie siebie takim, jakim jestem naprawdę zajęło mi sporo czasu. Ale teraz mi się to udało i mam zamiar zapomnieć o tych trudnościach i iść dalej w swoim życiu.

Todd Harrity”

Do oświadczenia Harrity dodał też to uśmiechnięte zdjęcie:

Gratulujemy decyzji i nabrania odwagi, żeby – również publicznie – być sobą, Todd!

Leave a Comment