NEWS

Karina Tyma rozstawiona 5/6 na Mistrzostwa Europy w Bielsku Białej

Swoje rozstawienie poznali też Max Wielgus i Filip Jarota, którzy zagrają w turnieju chłopców.

.
.
Już od 24 marca w klubie Enjoy Squash pojawi się śmietanka europejskiego squasha juniorskiego. Młodzi squashyści będą walczyć najpierw o tytuły indywidualne, a później o laury drużynowe.

W turniejach indywidualnych wystawiliśmy tylko trójkę reprezentantów (szkoda, że kiedy mamy już turniej na swojej ziemi, jako gospodarz nie wysłaliśmy do boju całej armii młodych grajków, ale o tym kiedy indziej).

Spore nadzieje będziemy wiązać z występem Kariny Tyma, liderki europejskiego rankingu GU19. W środę dowiedzieliśmy się, że komisja do spraw rozstawienia uznała, że Polka nie zasługuje jednak na rozstawienie w pierwszej czwórce i jest ustawiona tuż za nią (5/6).

To nie jest zła pozycja wyjściowa, ale wiele będzie zależało od losowania. Dobrze byłoby uniknąć meczu z najmocniejszymi Lucy Turmel i Elise Lazarus w ćwierćfinale, a zamiast tego trafić na kogoś z dwójki Jasmine Hutton / Georgia Adderley. Trzymamy kciuki!

W kategorii dziewczyn nie ma co prawda więcej Polek, ale jest jeszcze często grająca w naszym kraju Denisa Rohunova. Młoda Czeszka została rozstawiona 13/16.

W kategorii chłopców Polskę reprezentować będą Max Wielgus i Filip Jarota. Obaj znaleźli się w grupie rozstawionej 17/24 czyli jeszcze uprzywilejowanej części drabinki 64. Jeśli wygrają pierwsze mecze, dalej czekają ich spotkanie z wyżej notowanymi rywalami.

Na samej górze listy chłopców znajduje się Victor Crouin z Francji, 18-latek, który w marcu przebił się do pierwsze setki PSA (#98).

O złoto spróbują powalczyć z nim przede wszystkim Anglik Tom Walsh, Czech Viktor Byrtus i Szwajcar Yannick Wilhelmi.

.
.


adrianfulneczek3
Adrian Fulneczek

adrian.fulneczek@gmail.com

 


ZAPISZ SIĘ DO DARMOWEJ PRENUMERATY!
CO TYDZIEŃ E-MAIL Z PRZYPOMNIENIEM O NOWYM TEKŚCIE:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

1 comment

Mistrzostwa Europy Juniorów rozlosowane! Z kim zagrają Tyma, Wielgus i Jarota? | 7 dni dookoła kortu 15 marca 2018 at 19:39

[…] turnieju dziewczyn, nasze życzenia z wpisu na temat rozstawień (przeczytaj tutaj) zostały wysłuchane: Karina Tyma uniknie meczu z najwyżej rozstawioną dwójką aż do […]

Reply

Leave a Comment