NEWS

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy. Początek nowej epoki?

Polska Federacja Squasha ogłosiła w jakim składzie nasza reprezentacja wystąpi na ETC 2018. Nie brakuje niespodzianek.

Na początku maja we wrocławskim klubie Hasta La Vista rozegrane zostaną European Team Championships dywizji 1 i 2. Jak pewnie pamiętacie, męska reprezentacja rok temu awansowała z dywizji 3. do wyższej grupy rozgrywkowej i zagra we Wrocławiu.

Dziś okazało się, że Polska wystąpi w stolicy Dolnego Śląska w MOCNO odmłodzonym składzie.

Nasz kraj reprezentować będą:

– Piotr Hemmerling (1999r.),
– Filip Jarota (ur. 2001r.),
– Adam Pełczyński (ur. 1995r.),
– Jakub Pytlowany (ur. 2002r.),
– Maksymilian Wielgus (ur. 2000r.)

Często wśród kibiców słyszy się nawoływanie do „dania szansy młodym”, ale w tym przypadku trenerzy reprezentacji poszli na całość. Średnia wieku tej drużyny narodowej to mniej niż 20 lat!

Jeśli chodzi o drużynę kobiet, tam najważniejszym newsem jest dołączenie do kadry Kariny Tyma, która wesprze Magdę Kamińską, Natalię Ryfa i Małgorzatę Kornowską.

EDIT: o „zmianie pokoleniowej” w reprezentacji PFS najwidoczniej nie poinformował przynajmniej jednego z zawodników, którzy dotąd stanowili trzon drużyny, Przemka Atrasa.

Zawodnik, który rok temu pomógł wywalczyć awans do 2. dywizji, na swoim profilu na Facebooku napisał, że jest tą informacją zdezorientowany i że w związku z tym dziękuje za dalszą współpracę z reprezentacją.

.
Co myślicie o nowych powołaniach? Czy ktoś ze „starszych” graczy powinien dostać szansę zagrania w tym turnieju?
.


adrianfulneczek3
Adrian Fulneczek

adrian.fulneczek@gmail.com

 

2 komentarze

Malta Squash skończyła 3 lata! Shinnie i Szymaniak najlepsi w B0 [RELACJA] | 7 dni dookoła kortu 25 lutego 2018 at 00:05

[…] pojedynek dwóch pierwszych rakiet naszej nowej reprezentacji (o zaskakujących powołaniach czytaj TUTAJ), w którym Piotr Hemmerling pokonał turniejową jedynkę, Adama Pełczyńskiego 2:0 (11-7, […]

Reply
W 7 dni dookoła kortu (#8/2018) | 7 dni dookoła kortu 26 lutego 2018 at 09:21

[…] 20 lutego / – Temat numer jeden wszystkich squashowych dyskusji: ogłoszenie powołań do kadry na Drużynowe Mistrzostwa Europy 2. dywizji we […]

Reply

Leave a Comment