NEWS

Najodważniejsza squashowa sesja zdjęciowa? [NSFW]

Z okazji Święta Zakochanych, kilka pikantnych zdjęć z kortem do squasha w tle.

.
.
Szukając walentynkowych, miłosnych materiałów squashowych, trafiłem przypadkiem na sesję zdjęciową, o której wcześniej nie słyszałem. Okazuje się, że w 2009 roku, Australijka Donna Urquhart (wtedy 22-letnia) wystąpiła w AlphaMag w bardziej odważnym stroju niż ten, w którym zazwyczaj widujemy ją w PSA.

– Zawsze chciałam być przede wszystkim znana jako squashystka – wspominała w 2012 roku przygodę z AlphaMag, Urquhart. – Zgodziłem się na sesję, myśląc, że w ten sposób squash może dotrzeć do większej ilości odbiorców. Nie sądziłem, że będzie aż tak viralowa – dodaje.

Australijka uważała, że po publikacji zdjęć w sekcji AlphaMag zaczęto patrzeć na nią inaczej, zapominając o jej umiejętnościach.

– „Z tego teraz jestem znana? Okej!” myślałam sobie. Jednocześnie wkładałam dużo pracy, żeby ludzie rozumieli, że jestem dobrą zawodniczką – podsumowuje.

Ostatecznie, już w trakcie udzielania cytowanego wywiadu awansowała na #18 miejsce w rankingu PSA, a obecnie zajmuje #15 pozycję.

No, ale… zdjęcia!

Jak dla mnie, wciąż robią wrażenie! I nie chodzi mi koniecznie o „podobają” / „nie podobają”, ale zwraca uwagę odwaga Donny (debiutantki) przed aparatem i to, jak zagrała swoją rolę.

Dla -nadal- zainteresowanych, na Youtubie ostał się też filmik z making-of tej sesji.

Bielizna była też kontrowersyjnym tematem w damskim squashu w 2001 roku.

To wtedy Vicky Botwright (v-ce Mistrzyni Świata 2008) zwróciła się do organizatorów British Open z pytaniem/sugestią, że chciałaby wystąpić w turnieju w takim stroju, w jakim pozuje poniżej:

Jej prośba została odrzucona, a jako podstawę podano przepis, który mówi „All clothing shall conform to the accepted standards of decency and cultural/religious traditions of the country in which the competition is taking place”.

Co ciekawe, Andrey Shelley, wtedy szef światowej damskiej federacji squasha powiedział w jednym z wywiadów, że… sędziowie mogliby mieć problem ze skupieniem się na squashu.

Botwright argumentowała, że w tak szybkim sporcie jak squash, zawodnicy powinny mieć prawo do lżejszego stroju. Poza tym, o czym mówiła wprost w kilku wywiadach (sprawą chętnie zainteresowały się media), jako mały, rozwijający się sport, nie moglibyśmy wybrzydzać, gdyby przybyło nam fanów zainteresowanych tylko kusymi strojami kobiet.

Nie wiem czyja szczerość w tym przypadku (Shelley’a czy Botwright) jest bardziej rozbrajająca…

Jeśli chodzi o mężczyzn, praktycznie nie ma o czym opowiadać. Raz, kilka lat temu, na „rozbieraną” sesję zdecydował się James Willstrop: zdjął do niej koszulkę i zmoczył włosy. Wyglądał na trochę za chudą wersję filmowego Tarzana.

(Na jego usprawiedliwienie możemy dodać, że z prezentowanej trójki to James trafił chyba na najmniej utalentowanego fotografa).

Myślę co prawda, że etap „rozbierzmy się, żeby promować squasha” ten sport już przeskoczył, ale teraz, z większym zasięgiem i statusem zawodników, jakiś naprawdę dobrze zrobiony kalendarz na pewno by nam nie zaszkodził. Coś w stylu serii, którą co roku wznawia Polka, Dominika Cuda.

Może zgodziłaby się cyknąć kilka zdjęć w ramach promowania Mistrzostw Polski 2018? Jacyś chętni…?

.
.


adrianfulneczek3
Adrian Fulneczek

adrian.fulneczek@gmail.com

 


ZAPISZ SIĘ DO DARMOWEJ PRENUMERATY!
CO TYDZIEŃ E-MAIL Z PRZYPOMNIENIEM O NOWYM TEKŚCIE:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

2 komentarze

W 7 dni dookoła kortu (#7/2018) | 7 dni dookoła kortu 19 lutego 2018 at 12:51

[…] Też możecie sobie pooglą… poczytać TUTAJ. […]

Reply
W 7 dni dookoła kortu (#13/2018) | 7 dni dookoła kortu 3 kwietnia 2018 at 02:30

[…] (Dodamy za rok do zestawienia we wpisie o nagich squashystach). […]

Reply

Leave a Comment