Faizan Khan i Magda Kamińska najlepsi w Poznaniu! [kategoria A]

Ostatni w 2017 roku turniej kategorii A, organizowany przez klub 11 punkt z Poznania, przeszedł do historii.

.
.
W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Faizan Khan. To jego pierwszy w karierze tryumf w turnieju kategorii A. Pakistańczyk pokonał w finale Szkota, Chrisa Shinniego 3:2.

Brązowy medal zdobył Przemysław Atras, który wygrał 3:0 z Konradem Tyma. Co ciekawe, ich trzysetowy pojedynek trwał 50 minut, a więc dwie minuty dłużej niż pięciosetowy finał. Wcześniej, w ćwierćfinale Tyma wyeliminował, rozstawionego z dwójką, vice-Mistrza Polski, Adama Pełczyńskiego.

W innym wartym zapamiętania meczu, w 2 rundzie Piotr Hemmerling wyeliminował aktualnego Mistrza Polski, Łukasza Stachowskiego po ponad godzinnej walce i 5 setach. W ćwierćfinale Hemmerling był też bliski pokonania Przemka Atrasa, z którym prowadził nawet 9-6 w piątym secie, ale gracz z Zabierzowa odrobił straty.

Dobry turniej zaliczył Andrzej Pyda, który w drodze po piąte miejsce pokonał m.in. Filipa Jarotę, Adama Pełczyńskiego i na koniec Nadava Tannena.

W imprezie nie wzięli udziału lider i wice-lider rankingu PFS, Mateusz Kotra i Wojciech Nowisz.

Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się, po raz drugi z rzędu, Magda Kamińska. Wrocławianka pokonała w finale Natalię Ryfę 3:0.

O trzecie miejsce walczyły reprezentantki gospodarzy, Kinga Szymaniak i Małgorzata Kornowska. Tym razem, lepsza w trzech setach okazała się Szymaniak.