Chris Shinnie i Karina Tyma najlepsi w Poznaniu

Pierwszy w sezonie turniej kategorii A za nami!

.
.
To było wyjątkowo emocjonujące otwarcie sezonu dla najlepszych zawodników w Polsce. W turnieju OPEN na podium stanęli Chris Shinnie, Przemysław Atras i Rafał Rykowski.

Już w 1. rundzie emocjonujący, ponad godzinny mecz zagrali Wojtek Nowisz i Nadav Tannen (dzika karta organizatora). Lepszy okazał się Polak, który w piątym secie, po obronieniu jednej piłki meczowej, wygrał 12-10.

Druga runda również obfitowała w niesamowicie zacięte mecze. W jednym z nim, faworyt lokalnej publiczności, Piotr Hemmerling wyeliminował lidera rankingu PFS, Mateusza Kotra. Gracz z Poznania prowadził 2:0, ale później przegrał dwa sety na przewagi. W wyrównanej końcówce piątego seta, to on zachował więcej spokoju i po 76 minutach, wygrał 13-11.

Niewiele zabrakło, a do sporej niespodzianki doszłoby też w meczu Marek WojnarskiChris Shinnie. Było już 2:1 i 10-9 dla gracza z Wrocławia, ale Shinnie uratował tamtego seta (14-12), a w piątej odsłonie zwyciężył już gładko.

Szkot jeszcze jeden maraton zagrał w ćwierćfinale z Adamem Pełczyńskim. Znowu pięć setów zakończonych wygraną Shinniego 12-10.

Mimo tych przepraw, późniejszy zwycięzca turnieju zachował znacznie więcej sił na finał niż jego rywal, Przemek Atras. Shinnie wygrał 3:1. W meczu o brąz Rafał Rykowski pokonał Wojtka Nowisza takim samym wynikiem.

W turnieju DAMSKIM, swoją świetną passę kontynuuje Karina Tyma, oprócz której na podium stanęły jeszcze Magda Kamińska i Dominika Witkowska.

17-letnia zawodniczka wygrała swój 4 turniej kat.A z rzędu. Finał w Malta Squash był powtórką meczu o Mistrzostwo Polski z czerwca.

W Poznaniu dobrze zaczęła Kamińska: prowadziła 1:0 i już 10-7 w drugim secie, ale przegrała tę odsłonę ostatecznie 16-14. To odwróciło losy meczu, Tyma wygrała kolejne sety już łatwo, 11-4 i 11-1.

W meczu o trzecie miejsce Dominika Witkowska pewnie pokonała Katarzynę Owcarz 3:0. Dla tej drugiej to najlepszy wynik w karierze, imponujący podwójnie jeśli wziąć pod uwagę, że Owcarz w swoim pierwszym turnieju A zagrała zaledwie rok temu, a w turniejach PFS gra tylko od 2015 roku.